svetlik zahlinice

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Zveme rodiče a jejich děti na podzimní tvoření u Žabiček, které se bude konat od 14.30 - průběžně. Společně si vyzdobíme tašky na mikulášskou nadílku.

Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti "Pohádkové lepíky". Zakoupením publikace (50,- Kč) jste přispěli nemocným dětem prostředictvím FONDU SIDUS.

V pondělí 18. 11. od 8. 00 hod. se uskuteční fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.

Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.

Ve čtvrtek 31. 10. proběhne Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na hravé dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují.

Ve středu  23. 10. zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.

V úterý 15. 10. v 9.30 hod. navštíví polovina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Krejčířovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Druhá skupina se může těšit na jaře.

V úterý 8.10. se můžeme těšit na první barevný den, tentokrát ČERVENÝ, jako jablíčko, ředkvička, šípek ... Děti přijdou oblečené v červeném a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.

Ve středu 25. 9. od 14.00 do 15.30 se uskuteční ve třídě Sluníček "Podzimní hrátky s rodiči." Srdečně zvou paní učitelky a děti.

Ve středu 25. 9. od 8.30 do 15.30 budou probíhat logopedické konzultace v pracovně Mgr. Xenie Mikolášové.

V úterý 17. 9. dopoledne navštíme s předškoláky hulínskou moštárnu. Děti si prohlédnou provozovnu s odborným výkladem a ochutnají čerstvý mošt.

V úterý 17. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, aktivitách nespících dětí a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba

Ve středu 11. 9. v 15.45 hodin u Žabiček se uskuteční schůzka výboru SRPDŠ .

VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.