Menu

svetlik zahlinice

Aktuality

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

 

Ve čtvrtek 24. 5. se koná 5. lekce projektu ZDRAVÝ ÚSMĚV. Děti si nezapomenou přinést pracovní list.


 Ve středu 23. 5. v 8.30 proběhne společné fotografování jednotlivých tříd. 


 Ve čtvrtek 17. 5. je pro děti připraveno v kk Hulín v rámci Hulínského pohádkového jara představení, které proběhne v 9. 00. Z MŠ odcházíme v 8. 30 (ranní svačina bude přichystána na 8. 00 hod.).


 V pátek 11.5. v 10. 30 navštívíme s dětmi ZUŠ, kde se uskuteční výchovný koncert. 


 Ve středu 9. 5. srdečně zveme všechny maminky a babičky na besídku na oslavu Dne matek. Sluníčka začínají se svým vystoupením v 15.00, Žabičky v 15.15 a Broučci a Stromečci v 15.30 hodin.


  Ve čtvrtek 26. 4. pojedeme s dětmi u příležitosti Dne Země na výlet  do KOVOZOO ve Starém Městě. Svačina, oběd i pitný režim pro děti jsou zajištěny.  Odjezd je v 7. 45, předpokládaný návrat 12. 45.  - 13. 00. Jen aby to počasí vyšlo...


 V pondělí 9. 4. v 10. 00. proběhne na zahradě MŠ Ed. Světlíka pro děti z MŠ Družba  akce s policií ČR "Pomáhat a chránit".  


 Ve čtvrtek 5.4. návštíví předškoláci s paní učitekou Budínovou a Haukovou školní družinu, kde si je rodiče odpoledne také vyzvednou.


Dnem 31. 3. ukončujeme sběr pomerančové a citronové kůry. Slavnostní vyhlášení nejlepších sběračů a odměnění všech zúčastněních se uskuteční v průběhu měsíce května.


  V úterý 27.3. v 16. 00 se uskuteční schůzka rodičů předškoláků s paní Mgr. Irenou Janů ze ZŠ a pracovnicemi ŠD a SVČ ve třídě Koťata (vedlejší budova - přízemí vstup vpravo). Bude informovat o zápisu do prvních tříd a veškerých náležitostech týkajících se nástupu do 1. třídy ZŠ.


  V úterý 27. 3.  nás čeká v MŠ třetí barevný den, tentokrát ZELENÝ, jako tráva, hrášek, žabka... Děti přijdou oblečené ve zeleném a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 V pondělí 26. 3. po obědě navštíví školáci v doprovodu paní učitelky Zvardoňové a Krejčířové SVČ Klubíčko. Rodiče si mohou své děti vyzvednout mezi 15. a 16. hodinou.


 Ve čtvrtek 22. 3. v 15. 00 ve třídě Broučci proběhne informativní schůzka pro rodiče dětí jedoucí na školu v přírodě (14. - 18. 5.), na které obdrží přihlášku a důležité informace o průběhu celé akce.


 Ve čtvrtek 22. 3. v 9.00 půjde druhá skupina našich školáků na besedu do městské knihovny v doprovodu  paní učitelky  Ryplové a Tobolíkové.


 Jarní tvoření: SLUNÍČKA - středa 21. 3. ve 14. 00; BROUČCI - středa 21. 3. v 15.00; ŽABIČKY - úterý 27. 3. v 15.00; STROMEČCI - středa 28. 3. v 15. 00.


 Ve středu 21. 3. dopoledne se uskuteční pod vedením pana Forejta 4. lekce projektu Zdravý úsměv. Děti si přinesou pracovní list se splněným úkolem.


V pondělí 19. 3. dopoledne se půjdou školáci  podívat za svými kamarády do 1. třídy základní školy v doprovodu paní učitelky Ryplové a Tobolíkové. Poznají, co všechno se prvňáčci za půl roku ve škole naučili a seznámí se s tím, jak to vlastně ve škole chodí...


 V úterý 6. 3. budou všichni v pyžamu! Čeká nás 9. ročník Pyžamového dne a děti si mohou přinést plyšáky i polštářky... Bude to den plný pohádek, ukolébavek, pyžamkových přehlídek a odpočinku. 


Ve středu 14. 2. v 15. 30 se uskuteční ve třídě Koťata (vedlejší budova - přízemí) schůzka rodičů předškoláků o školní zralosti. Povede ji paní ředitelka Bc. Andrea Hradilová a p.učitelka Mgr. Vladislava Peřinková; bude o tom, co všechno by měly děti zvládnout před vstupem do ZŠ. 


 14. - 22. 2. bude probíhat rekonstrukce třídy Broučci. Děti budou sloučeny U pohádkového stromu a v Žabičkách. Děkujeme rodičům, kteří nám vyšli vstříc a udělali svým dětem jarní prázdniny a umožnili tak snazší průběh provozu MŠ. V tomto termínu se nebudou konat aktivity nespích dětí - kroužky. 


 V úterý 13. 2. dopoledne se uskuteční MAŠKARNÍ KARNEVAL. Spolu s dětmi se těšíme na soutěže, pohoštění, rej masek z celé mateřské školy...


 Ve středu 31. 1. dopoledne se uskuteční pod vedením pana Forejta 3. lekce projektu Zdravý úsměv. 


  V úterý 23. 1.  proběhne v MŠ druhý barevný den, tentokrát BÍLÝ, jako sníh, mléko, mouka... Děti přijdou oblečené ve bílém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ RADOSTI V NOVÉM ROCE 2018...


V úterý 19. 12. se společně s dětmi těšíme na bohatou vánoční nadílku, která se uskuteční v jednotlivých třídách v dopoledních hodinách. 


 V pondělí 18. 12. dopoledne nás v adventním čase navštíví malí kamarádi z jesliček.


Ve středu 13. 12. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 2. lekce projektu Zdravý úsměv.


 Ve čtvrtek 7. 12. půjdeme se staršími dětmi na komponovaný program Jak se pečou Vánoce. Vystoupení začíná v 10.00 v kulturním klubu a vstupné hradí MŠ.


  V pondělí  4. 12. se společně setkáme na mikulášské nadílce spojené s vystoupením dětí. Čas konání v jednotlivých třídách:                                  Sluníčka - 15.00, Žabičky - 15.30; Stromečci - 15. 30; Broučci - 16.15 hod.


Zveme rodiče a přátele školy na Vánoční zvonkování, které se uskuteční ve středu 29. 11. V 16. 00 hod. na zahradě MŠ. Děti si přinesou doma vyrobenou vánoční ozdobu (max. 15 cm velká, voděodolná, v barvě zlato - červené), která bude pověšena na školkovém vánočním stromě, který společně rozsvítíme...


 V termínu 20. - 23. 11. proběhnou v jednotlivých třídách vždy od 15. 00 tvořivá odpoledne s rodiči. V pondělí 20. 11. je zahájí u Sluníček, v úterý se setkají u Pohádkového stromu, ve středu u Žabiček a ve čtvrtek setkání uzavřou u Broučků. Těšíme se na vás. 


 Ve středu 15. 11. přijede za dětmi do mateřské školy pohádka "Pecivál a čert". V 10.00 děti shlédnou divadelní představení, které hradí MŠ.


Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.


  V pátek 10. 11.  zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.


 Ve dnech 6. - 13. 11. budou děti navštěvovat po třídách Středisko volného času v Hulíně - Klubíčko, kde si pro ně tety přichystaly podzimní htátky.


 Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti publikaci "Dospěláci mají práci". Jde o hru, jejímž zakoupením (50,- Kč) přispějete na léčbu dětských pacientů. S "lepíky" si děti rozvíjí představivost, kreativitu a s vaší pomocí se při hře naučí jednoduché básničky o profesích. 

Pro děti mám vitamíny z ovoce a zeleniny. Užívám si vaření, přidám špetku koření.  


 Ve čtvrtek 2. 11. od 8. 30 hod. proběhne fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.


  V úterý 31.10. se uskuteční Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují. 


 Ve čtvrtek 19. 10. v 9.30 hod. navštíví první skupina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Ryplovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Na druhou návštěvu se může druhá skupina dětí těšit na jaře.


 Ve čtvrtek 21. 9. v dopoledních hodinách navštívíme se školáky hulínskou moštárnu, kde budou mít děti možnost sledovat cestu od jablíčka k tolik oblíbenému moštu, který mohou na místě ochutnat.


V úterý 19. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, kroužcích a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba


 V úterý 12. 9. začíná 1. lekce předplaveckého výcviku v Kroměříži vždy v čase 11.00 - 11.45 hod. Rodiče hradí cenu autobusu za 10 lekcí 450,- Kč, plavecký výcvik hradí MŠ (zahrnuje nájem bazénu, pg. dozor učitelek a plavecký výcvik prováděný instruktory). Dejte dětem batůžek a do něj osušku, hřeben, plavky, sáček na mokré věci. 


 VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.