Menu

svetlik zahlinice

Aktuality

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

 


                                  

                            KRÁSNÉ PRÁZDNINOVÉ DNY VÁM VŠEM!!!


Ve čtvrtek 28. 6. dopoledne se uskuteční vyhlášení sběru pomerančové a citronové kůry. Odměněni budou všichni, kteří se zapojili.


 Ve středu 27. 6. budeme mít piknik na školní zahradě. Děti si po domluvě s maminkami mohou do mateřské školy přinést dobroty na pohoštění pro sebe  a kamarády. Společnou hostinou, hrami a povídáním se tak budeme loučit s končícím školním rokem...


  V úterý 26. 6. pojede skupina dětí ze Žabiček potěšit svým vystoupením obyvatele Domu s pečovatelskou službou v Holešově.


 V pondělí 25. 6. nás dopoledne navštíví kamarádi z 1. třídy ZŠ.


   Ve pátek 22. 6. se závěrečnou lekcí projektu "Zdravý úsměv" rozloučí s dětmi pro tento školní rok pan Forejt.


 Ve čtvrtek 21. 6. navštívíme již tradiční kouzelnické představení, bude se konat dopoledne v MŠ a hradí je MŠ.


V úterý 19. 6.v 15 hodin se společně setkáme v ZUŠ, kde proběhne slavnostní rozloučení s našimi "školáky".Děti budou oblečené do absolventských triček, která jim zůstanou na památku na MŠ. (Do ZUŠ děti přivedeme z MŠ, kde si je rodiče vyzvednou).


 Ve středu 13.6. v 10.00 se uskuteční setkání dětí s hulínskými hasiči, kteří jim předvedou svoji techniku.


 V pátek 8.6. navštívíme s dětmi Městské divadlo Zlín, kde nás čeká představení pohádky "Sněhová královna". Vybíráme 70,- Kč, odjezd od MŠ je v 8. 50 hod., předpokládaný návrat 12.15 hod.


V týdnu 4. - 8. 6. budeme průběžně navštěvovat SVČ Klubíčko, kde pro děti budou připraveny Letní hrátky, tentokrát olypijské...


  Ve středu 30. 5. se uskuteční čtvrtý barevný den, tentokrát ŽLUTÝ, jako sluníčko, pampeliška, vanilková zmrzlina...Děti přijdou oblečené ve žlutém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 Ve čtvrtek 24. 5. se koná 5. lekce projektu ZDRAVÝ ÚSMĚV. Děti si nezapomenou přinést pracovní list.


 Ve středu 23. 5. v 8.30 proběhne společné fotografování jednotlivých tříd. 


 Ve čtvrtek 17. 5. je pro děti připraveno v kk Hulín v rámci Hulínského pohádkového jara představení, které proběhne v 9. 00. Z MŠ odcházíme v 8. 30 (ranní svačina bude přichystána na 8. 00 hod.).


 V pátek 11.5. v 10. 30 navštívíme s dětmi ZUŠ, kde se uskuteční výchovný koncert. 


 Ve středu 9. 5. srdečně zveme všechny maminky a babičky na besídku na oslavu Dne matek. Sluníčka začínají se svým vystoupením v 15.00, Žabičky v 15.15 a Broučci a Stromečci v 15.30 hodin.


  Ve čtvrtek 26. 4. pojedeme s dětmi u příležitosti Dne Země na výlet  do KOVOZOO ve Starém Městě. Svačina, oběd i pitný režim pro děti jsou zajištěny.  Odjezd je v 7. 45, předpokládaný návrat 12. 45.  - 13. 00. Jen aby to počasí vyšlo...


 V pondělí 9. 4. v 10. 00. proběhne na zahradě MŠ Ed. Světlíka pro děti z MŠ Družba  akce s policií ČR "Pomáhat a chránit".  


 Ve čtvrtek 5.4. návštíví předškoláci s paní učitekou Budínovou a Haukovou školní družinu, kde si je rodiče odpoledne také vyzvednou.


Dnem 31. 3. ukončujeme sběr pomerančové a citronové kůry. Slavnostní vyhlášení nejlepších sběračů a odměnění všech zúčastněních se uskuteční v průběhu měsíce května.


  V úterý 27.3. v 16. 00 se uskuteční schůzka rodičů předškoláků s paní Mgr. Irenou Janů ze ZŠ a pracovnicemi ŠD a SVČ ve třídě Koťata (vedlejší budova - přízemí vstup vpravo). Bude informovat o zápisu do prvních tříd a veškerých náležitostech týkajících se nástupu do 1. třídy ZŠ.


  V úterý 27. 3.  nás čeká v MŠ třetí barevný den, tentokrát ZELENÝ, jako tráva, hrášek, žabka... Děti přijdou oblečené ve zeleném a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 V pondělí 26. 3. po obědě navštíví školáci v doprovodu paní učitelky Zvardoňové a Krejčířové SVČ Klubíčko. Rodiče si mohou své děti vyzvednout mezi 15. a 16. hodinou.


 Ve čtvrtek 22. 3. v 15. 00 ve třídě Broučci proběhne informativní schůzka pro rodiče dětí jedoucí na školu v přírodě (14. - 18. 5.), na které obdrží přihlášku a důležité informace o průběhu celé akce.


 Ve čtvrtek 22. 3. v 9.00 půjde druhá skupina našich školáků na besedu do městské knihovny v doprovodu  paní učitelky  Ryplové a Tobolíkové.


 Jarní tvoření: SLUNÍČKA - středa 21. 3. ve 14. 00; BROUČCI - středa 21. 3. v 15.00; ŽABIČKY - úterý 27. 3. v 15.00; STROMEČCI - středa 28. 3. v 15. 00.


 Ve středu 21. 3. dopoledne se uskuteční pod vedením pana Forejta 4. lekce projektu Zdravý úsměv. Děti si přinesou pracovní list se splněným úkolem.


V pondělí 19. 3. dopoledne se půjdou školáci  podívat za svými kamarády do 1. třídy základní školy v doprovodu paní učitelky Ryplové a Tobolíkové. Poznají, co všechno se prvňáčci za půl roku ve škole naučili a seznámí se s tím, jak to vlastně ve škole chodí...


 V úterý 6. 3. budou všichni v pyžamu! Čeká nás 9. ročník Pyžamového dne a děti si mohou přinést plyšáky i polštářky... Bude to den plný pohádek, ukolébavek, pyžamkových přehlídek a odpočinku. 


Ve středu 14. 2. v 15. 30 se uskuteční ve třídě Koťata (vedlejší budova - přízemí) schůzka rodičů předškoláků o školní zralosti. Povede ji paní ředitelka Bc. Andrea Hradilová a p.učitelka Mgr. Vladislava Peřinková; bude o tom, co všechno by měly děti zvládnout před vstupem do ZŠ. 


 14. - 22. 2. bude probíhat rekonstrukce třídy Broučci. Děti budou sloučeny U pohádkového stromu a v Žabičkách. Děkujeme rodičům, kteří nám vyšli vstříc a udělali svým dětem jarní prázdniny a umožnili tak snazší průběh provozu MŠ. V tomto termínu se nebudou konat aktivity nespích dětí - kroužky. 


 V úterý 13. 2. dopoledne se uskuteční MAŠKARNÍ KARNEVAL. Spolu s dětmi se těšíme na soutěže, pohoštění, rej masek z celé mateřské školy...


 Ve středu 31. 1. dopoledne se uskuteční pod vedením pana Forejta 3. lekce projektu Zdravý úsměv. 


  V úterý 23. 1.  proběhne v MŠ druhý barevný den, tentokrát BÍLÝ, jako sníh, mléko, mouka... Děti přijdou oblečené ve bílém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ RADOSTI V NOVÉM ROCE 2018...


V úterý 19. 12. se společně s dětmi těšíme na bohatou vánoční nadílku, která se uskuteční v jednotlivých třídách v dopoledních hodinách. 


 V pondělí 18. 12. dopoledne nás v adventním čase navštíví malí kamarádi z jesliček.


Ve středu 13. 12. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 2. lekce projektu Zdravý úsměv.


 Ve čtvrtek 7. 12. půjdeme se staršími dětmi na komponovaný program Jak se pečou Vánoce. Vystoupení začíná v 10.00 v kulturním klubu a vstupné hradí MŠ.


  V pondělí  4. 12. se společně setkáme na mikulášské nadílce spojené s vystoupením dětí. Čas konání v jednotlivých třídách:                                  Sluníčka - 15.00, Žabičky - 15.30; Stromečci - 15. 30; Broučci - 16.15 hod.


Zveme rodiče a přátele školy na Vánoční zvonkování, které se uskuteční ve středu 29. 11. V 16. 00 hod. na zahradě MŠ. Děti si přinesou doma vyrobenou vánoční ozdobu (max. 15 cm velká, voděodolná, v barvě zlato - červené), která bude pověšena na školkovém vánočním stromě, který společně rozsvítíme...


 V termínu 20. - 23. 11. proběhnou v jednotlivých třídách vždy od 15. 00 tvořivá odpoledne s rodiči. V pondělí 20. 11. je zahájí u Sluníček, v úterý se setkají u Pohádkového stromu, ve středu u Žabiček a ve čtvrtek setkání uzavřou u Broučků. Těšíme se na vás. 


 Ve středu 15. 11. přijede za dětmi do mateřské školy pohádka "Pecivál a čert". V 10.00 děti shlédnou divadelní představení, které hradí MŠ.


Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.


  V pátek 10. 11.  zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.


 Ve dnech 6. - 13. 11. budou děti navštěvovat po třídách Středisko volného času v Hulíně - Klubíčko, kde si pro ně tety přichystaly podzimní htátky.


 Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti publikaci "Dospěláci mají práci". Jde o hru, jejímž zakoupením (50,- Kč) přispějete na léčbu dětských pacientů. S "lepíky" si děti rozvíjí představivost, kreativitu a s vaší pomocí se při hře naučí jednoduché básničky o profesích. 

Pro děti mám vitamíny z ovoce a zeleniny. Užívám si vaření, přidám špetku koření.  


 Ve čtvrtek 2. 11. od 8. 30 hod. proběhne fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.


  V úterý 31.10. se uskuteční Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují. 


 Ve čtvrtek 19. 10. v 9.30 hod. navštíví první skupina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Ryplovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Na druhou návštěvu se může druhá skupina dětí těšit na jaře.


 Ve čtvrtek 21. 9. v dopoledních hodinách navštívíme se školáky hulínskou moštárnu, kde budou mít děti možnost sledovat cestu od jablíčka k tolik oblíbenému moštu, který mohou na místě ochutnat.


V úterý 19. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, kroužcích a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba


 V úterý 12. 9. začíná 1. lekce předplaveckého výcviku v Kroměříži vždy v čase 11.00 - 11.45 hod. Rodiče hradí cenu autobusu za 10 lekcí 450,- Kč, plavecký výcvik hradí MŠ (zahrnuje nájem bazénu, pg. dozor učitelek a plavecký výcvik prováděný instruktory). Dejte dětem batůžek a do něj osušku, hřeben, plavky, sáček na mokré věci. 


 VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.