svetlik zahlinice

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

V úterý 18. 12. se společně s dětmi těšíme na bohatou vánoční nadílku, která se uskuteční v jednotlivých třídách v dopoledních hodinách.

Ve čtvrtek 13. 12. nás v předvánočm čase navštíví malí kamarádi z jesliček.

Ve středu 12. 12. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 2. lekce projektu Zdravý úsměv.

V pondělí 10. 12. půjdeme se staršími dětmi na komponovaný program Vánoce, Vánoce přicházejí. Vystoupení začíná v 10.00 v kulturním klubu a vstupné hradí MŠ.

V úterý  4. 12. se společně setkáme na mikulášské nadílce spojené s vystoupením dětí. Čas konání v jednotlivých třídách:                                  Sluníčka - 14.30, Žabičky - 15.30; Stromečci - 15.45; Broučci - 15.30

Ve středu 28. 11. Vás zveme na "Vánoční zvonkování", v rámci kterého společně ozdobíme a rozsvítíme vánoční stromeček (vyrobte si doma s dětmi vánočí ozdobu v barvě fialovo-stříbrné, voděodolné provedení, velikost max. 15 cm). Přijďte si užít předvánoční atmosféru od 16.00 hod.

Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti "Barevný rok aneb česká hra pro každé roční období." Hra dětem pomůže uvědomit si, jak se v průběhu roku mění krajina, město a také pracovní a zábavé aktivity lidí... Zakoupením publikace (50,- Kč) jste přispěli nemocným dětem prostředictvím FONDU SIDUS.

Zveme rodiče a jejich děti na podzimní tvoření, která budou probíhat od 14.30 - průběžněU Broučků ve středu 14. 11. a u Žabiček v úterý 20. 11.

V úterý 13. 11. v 9.30 hod. navštíví polovina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Ryplovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Druhá skupina se může těšit na jaře.

Ve středu 7. 11. od 8. 30 hod. se uskuteční fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.

Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.

Ve čtvrtek 1. 11. zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.

Ve týdnu 31. 10. - 5. 11. budeme s dětmi průběžně po třídách navštěvovat KLUBÍČKO, kde si pro nás tety již tradičně přichystaly PODZIMNÍ HRÁTKY.

V podělí 22. 10. přijede za dětmi do mateřské školy pohádka...Děti shlédnou divadelní představení "O tracené notě", které hradí MŠ.

V úterý 16. 10. proběhne Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují.

V úterý 2. 10. se uskuteční první barevný den, tentokrát ORANŽOVÝ, jako dýně, jeřabina, mrkev ... Děti přijdou oblečené v oranžovém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.

V úterý 25. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, kroužcích a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba

V úterý 18. 9. v dopoledních hodinách navštívíme se školáky hulínskou moštárnu, kde se děti seznámí s jejím provozem, zaměstnanci a ochutnají čerstvý mošt.

VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.