Menu

Pracoviště Eduarda Světlíka Pracoviště Záhlinice

Aktuality

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

 

Rodiče, prosím, kontaktujte a informujte své paní učitelky o docházce svých dětí od 25. května 2020. Pokud nebude dítě nahlášeno, nebude 25.5. přijato do MŠ. Nahlaste i prázdninovou docházku, která se týká pracujících maminek. Děkujeme za vstřícnost. 


  Všichni, kdo jste sbírali hliník, jej můžete přinést do MŠ ve dnech 3. a 4.6. (třiďte, prosím, zvlášť vymyté plechovky). Děkujeme.


 V důsledku uzavření MŠ budeme rodiče kontaktovat pomocí mailových adres, které jste uvedli ve formulářích MŠ. Sledujte, prosím, své maily, na které Vám budeme zasílat informace o MŠ a náměty pro činnosti s dětmi. Jedná se především o rodiče dětí, které v září nastoupí do základní školy, u nichž je předškolní vzdělávání povinné, a o rodiče dětí 4 - 5 letých .                                                            Se svými p.učitelkami se domluvte pomocí mailů, pokud budete cokoli potřebovat prokonzultovat, poradit se. Těšíme se na Vás.


  Oznamujeme tímto, že MATEŘSKÁ ŠKOLA, ul. Eduarda Světlíka, Hulín, příspěvková organizace na základě § 3, vyhlášky č. 14/2005 Sb., Vyhlášky o předškolním vzdělávání přerušuje od 17.3.2020 provoz mateřské školy. Toto přerušení platí do odvolání.

Provozní doba školy pro veřejnost (budova Družba - ředitelna MŠ) po dobu mimořádného opatřeníode dne 17.3.2020 až do odvolání: 

Pondělí      8:00 – 11:00

Úterý         8:00 – 11:00

Středa      13:00 – 16:00

Čtvrtek       8:00 – 11:00

Pátek          8:00 – 11:00  


  Děkujeme maminkám na rodičovské dovolené i těm, které jsou doma se školáky, že omluvily své děti z pobytu v MŠ a pomohly tak snížit počty dětí ve třídách. Už teď se na Vás těšíme!


 V úterý 10. 3. v 9.00 půjde skupina školáků (kteří nebyli na podzim) na besedu do městské knihovny v doprovodu  paní učitelky Mačkové a Hapkové.


  V úterý 25. 2. se uskuteční MAŠKARNÍ KARNEVAL. Spolu s dětmi se těšíme na soutěže, pohoštění, rej masek z celé mateřské školy...


 V úterý 11. 2. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 3. lekce projektu Zdravý úsměv.


 Ve čtvrtek 13. 2. budou všichni v pyžamu! Čeká nás 11. ročník Pyžamového dne a děti si  mohou přinést plyšáky i polštářky... Bude to den plný pohádek, ukolébavek, pyžamkových přehlídek a odpočinku.


 V úterý 4. 2. proběhne v MŠ druhý barevný den, tentokrát BÍLÝ, jako sníh, mléko, mouka... Děti přijdou oblečené v bílém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 V úterý 14. 1. nás v novoročním čase navštíví kamarádi z 1. třídy ZŠ a v pátek 17. 1. malí kamarádi z jesliček. 


 V úterý 17. 12. se společně s dětmi těšíme na bohatou vánoční nadílku, která se uskuteční v jednotlivých třídách v dopoledních hodinách.


 V pátek 13. 12. v dopoledne proběhne v jednotlivých třídách 2. lekce projektu Zdravý úsměv.


 V pondělí 9. 12. půjdeme se staršími dětmi na komponovaný program Vánoce, Vánoce přicházejí. Vystoupení začíná v 10.00 v kulturním centru a vstupné hradí MŠ. 


Ve čtvrtek 28. 11. vás zveme na "Vánoční zvonkování", v rámci kterého společně ozdobíme a rozsvítíme vánoční stromeček (vyrobte si doma s dětmi vánoční ozdobu v barvě červeno-zlaté, voděodolné provedení, velikost max. 15 cm). Přijďte si užít předvánoční atmosféru od 16.00 hod.


  Ve středu 27. 11. začíná pro přihlášené děti 1. lekce předplaveckého výcviku v Kroměříži. Výcvik proběhne v 9 lekcích (27.11., 4.12., 11.12., 18.12., 8.1., 15.1., 22.1., 29.1., 5.2.), rodiče hradí cenu autobusu 500,- Kč, MŠ cenu výcviku na 9 lekcí (nájem bazénu,            plavecký výcvik prováděný instruktory a částečné pokrytí ceny dopravy). Odjezd od mateřské školy v 8.50 hod., návrat v 11.00 hod. Dejte dětem do batůžku plavky, sáček na plavky, osušku, hřeben, koupací čepici, popř. fén. Děkujeme.


  Zveme rodiče a jejich děti na podzimní tvoření u Žabiček, které se bude konat v úterý 19. 11. od 14.30 - průběžně. Společně si vyzdobíme tašky na mikulášskou nadílku.


  Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti "Pohádkové lepíky". Zakoupením publikace (50,- Kč) jste přispěli nemocným dětem prostředictvím FONDU SIDUS. 


  V pondělí 18. 11. od 8. 00 hod. se uskuteční fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.


 Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.


  Ve čtvrtek 31. 10. proběhne Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na hravé dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují.


 Ve středu  23. 10. zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.


 V úterý 15. 10. v 9.30 hod. navštíví polovina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Krejčířovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Druhá skupina se může těšit na jaře.


 V úterý 8.10. se můžeme těšit na první barevný den, tentokrát ČERVENÝ, jako jablíčko, ředkvička, šípek ... Děti přijdou oblečené v červeném a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 Ve středu 25. 9. od 14.00 do 15.30 se uskuteční ve třídě Sluníček "Podzimní hrátky s rodiči." Srdečně zvou paní učitelky a děti.


 Ve středu 25. 9. od 8.30 do 15.30 budou probíhat logopedické konzultace v pracovně Mgr. Xenie Mikolášové.


 V úterý 17. 9. dopoledne navštíme s předškoláky hulínskou moštárnu. Děti si prohlédnou provozovnu s odborným výkladem a ochutnají čerstvý mošt.


  V úterý 17. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, aktivitách nespících dětí a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba


 Ve středu 11. 9. v 15.45 hodin u Žabiček se uskuteční schůzka výboru SRPDŠ .


  

VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.