Menu

svetlik zahlinice

Aktuality

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

 

V úterý 25. 6. budeme mít piknik na školní zahradě. Děti si po domluvě s maminkami mohou do mateřské školy přinést dobroty na pohoštění pro sebe  a kamarády. Společnou hostinou, hrami a povídáním se tak budeme loučit s končícím školním rokem...


 V pátek 21. 6. dopoledne se uskuteční vyhlášení sběru pomerančové a citronové kůry. Odměněni budou všichni, kteří se zapojili.


 Ve čtvrtek 20. 6. proběhne závěrečná lekce projektu "Zdravý úsměv". 


 V úterý 18. 6.v 15 hodin se společně setkáme v ZUŠ, kde proběhne slavnostní rozloučení s našimi "školáky".Děti budou oblečené do absolventských triček, která jim zůstanou na památku na MŠ.


 Ve středu 5. 6. pojeme s dětmi na výlet do areálu souboru lidových tradic v Rymicích. Vybíráme 50,- Kč, autobus hradí MŠ. Odjezd je v 8.30 hod., předpokládaný návrat kolem 12 hod.


 V úterý 4. 6. dopoledne navštívíme s dětmi kamarády v jesličkách.


 V pátek 31. 5. v rámci Dne dětí předvedou oslavencům v dopoledních hodinách hulínští hasiči svou techniku a pobesedují s nimi.


Ve čtvrtek 30. 5. dopoledne navštívíme s dětmi ZUŠ, kde je pro nás připravevená hudební pohádka "O princezně Jarmilce", komponovaný program, kde vystoupí děti z klavírního oboru.


  Ve čtvrtek 16. 5. se uskuteční čtvrtý barevný den, tentokrát RŮŽOVÝ jako růže, jahodový jogurt nebo zmrzlina...Děti přijdou oblečené v růžovém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 Ve středu 15. 5. srdečně zveme všechny maminky a babičky na besídku u příležitosti Dne matek. Sluníčka začínají se svým vystoupením ve 14.30, Stromečci v 15.00, Žabičky a Broučci v 15.30 hodin. Těší se děti a paní učitelky.


 V úterý 14. 5. proběhne v čase 14.00 - 17. 00 ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY. Podrobné informace najdete na stránkách MŠ.


 V úterý 30.4. v 9.00 - 11.00 Vás zveme  na "Den otevřených dveří v mateřské škole". Návštěvníci mohou nahlédnout do "kuchyně" jednotlivých tříd a projít si MŠ, ať víte, do čeho jdete...


  Ve čtvrtek 25. 4. navštívíme s dětmi Městské divadlo Zlín, kde shlédneme pohádku "Jů a Hele", vybíráme 80-, Kč. Odjezd je v 8.50 hodin, předpokládaný návrat kolem 12.00 hodin. Autobus hradí mateřská škola. 


 Ve středu 24. 4. od 9. 00 proběhne společné fotografování jednotlivých tříd.


V úterý 23.  4. od 9.00 se budou školáci fotografovat na tablo.


  V pondělí 15. 4. přijdou za dětmi příslušníci POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY; předvedou jim policejní techniku a pobesedují o pravidlech silničního provozu.


 Ve středu 10. 4. půjdou naši školáci v odpoledních hodinách do družiny, kde si je rodiče budou vyzvedávat od 14.00 - 16.00 hod.


  V pondělí 1. 4. půjdou naši školáci v odpoledních hodinách do SVČ Klubíčko Hulín, kde se si je rodiče budou  vyzvedávat od 14.00 - 16.00 hod. 


 Ve středu 27. 3. v 16. 00 na budově E. Světlíka ve třídě Koťata proběhne schůzka rodičů školáků s učitelkami 1. třídy ZŠ. 


 Ve středu 27. 3.  od 8.30 se uskuteční fotografování panem Šrámkem s jarní tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.


  Ve čtvrtek 21. 3. v 9.00 půjde skupina školáků (kteří nebyli a podzim) na besedu do městské knihovny v doprovodu  paní učitelky Ryplové a Tobolíkové.


Ve čtvrtek 14. 3. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 4. lekce projektu Zdravý úsměv.


  Ve středu 13. 3. v 15. 30 se ve třídě Žabiček uskuteční informativní schůzka pro rodiče dětí jedoucí na školu v přírodě (20. - 24. 5.), na které obdrží přihlášku a důležité informace o průběhu celé akce.


 V pondělí 11. 3. se půjdou školáci  podívat za svými kamarády do 1. třídy základní školy. Poznají, co všechno se prvňáčci za půl roku ve škole naučili a seznámí se s tím, jak to vlastně ve škole chodí... 


 V úterý 12. 3.  proběhne v MŠ třetí barevný den, tentokrát FIALOVÝ, jako borůvka, fialka, nebe před bouří... Děti přijdou oblečené ve fialovém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


  Ve středu 20. 2. se uskuteční MAŠKARNÍ KARNEVAL. Spolu s dětmi se těšíme na soutěže, pohoštění, rej masek z celé mateřské školy...


V úterý 12. 2. budou všichni v pyžamu! Čeká nás 10. ročník Pyžamového dne a děti si  mohou přinést plyšáky i polštářky... Bude to den plný pohádek, ukolébavek, pyžamkových přehlídek a odpočinku.


Ve středu 30. 1. v dopoledních hodinách uskuteční v jednotlivých třídách 3. lekce projektu Zdravý úsměv a tímto dnem se zároveň uzavře poslední lekcí předplavecký výcvik v Kroměříži.


 Ve čtvrtek 10. 1. proběhne v MŠ druhý barevný den, tentokrát MODRÝ, jako nebe, oči, švestka... Děti přijdou oblečené v modrém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 úterý 18. 12. se společně s dětmi těšíme na bohatou vánoční nadílku, která se uskuteční v jednotlivých třídách v dopoledních hodinách. 


Ve čtvrtek 13. 12. nás v předvánočm čase navštíví malí kamarádi z jesliček.


 Ve středu 12. 12. v dopoledních hodinách proběhne v jednotlivých třídách 2. lekce projektu Zdravý úsměv.


 V pondělí 10. 12. půjdeme se staršími dětmi na komponovaný program Vánoce, Vánoce přicházejí. Vystoupení začíná v 10.00 v kulturním klubu a vstupné hradí MŠ.


  V úterý  4. 12. se společně setkáme na mikulášské nadílce spojené s vystoupením dětí. Čas konání v jednotlivých třídách:                                  Sluníčka - 14.30, Žabičky - 15.30; Stromečci - 15.45; Broučci - 15.30


  Ve středu 28. 11. Vás zveme na "Vánoční zvonkování", v rámci kterého společně ozdobíme a rozsvítíme vánoční stromeček (vyrobte si doma s dětmi vánočí ozdobu v barvě fialovo-stříbrné, voděodolné provedení, velikost max. 15 cm). Přijďte si užít předvánoční atmosféru od 16.00 hod.


 Připojili jsme se ke sbírce FONDU SIDUS, který letos připravil pro děti "Barevný rok aneb česká hra pro každé roční období." Hra dětem pomůže uvědomit si, jak se v průběhu roku mění krajina, město a také pracovní a zábavé aktivity lidí... Zakoupením publikace (50,- Kč) jste přispěli nemocným dětem prostředictvím FONDU SIDUS. 


 Zveme rodiče a jejich děti na podzimní tvoření, která budou probíhat od 14.30 - průběžněU Broučků ve středu 14. 11. a u Žabiček v úterý 20. 11.


 V úterý 13. 11. v 9.30 hod. navštíví polovina školáků s paní učitelkou Tobolíkovou a Ryplovou Městskou knihovnu v Hulíně, kde si pro ně paní knihovnice, jako každoročně, připravila zajímavou besedu. Druhá skupina se může těšit na jaře.


 Ve středu 7. 11. od 8. 30 hod. se uskuteční fotografování panem Šrámkem s vánoční tématikou. Týká se dětí, které rodiče předběžně zapsali.


 Od listopadu byl vyhlášen sběr pomerančové a citronové kůry. Děti mohou nosit do MŠ usušenou a zváženou kůru pouze z pomeranče nebo citronu (ne z jiných citrusů). Na konci školního roku budou vyhlášeni nejlepší sběrači z jednotlivých tříd i celé MŠ a odměněni drobnými dárky.


 Ve čtvrtek 1. 11. zahájí pan Forejt 1. lekcí projekt Zdravý úsměv. Děti se v průběhu šesti setkání seznámí se správnou technikou čištění zubů a s prevencí vzniku zubního kazu.


 Ve týdnu 31. 10. - 5. 11. budeme s dětmi průběžně po třídách navštěvovat KLUBÍČKO, kde si pro nás tety již tradičně přichystaly PODZIMNÍ HRÁTKY.


  V podělí 22. 10. přijede za dětmi do mateřské školy pohádka...Děti shlédnou divadelní představení "O tracené notě", které hradí MŠ.


  V úterý 16. 10. proběhne Den s hračkou. Děti si přinesou do mateřské školy svou oblíbenou hračku a jejich kamarádi tak budou mít možnost poznat, s čím si doma nejraději hrají. Děti se mohou těšit na dopoledne plné překvapení, které pro ně paní učitelky v jednotlivých třídách připravují.


V úterý 2. 10. se uskuteční první barevný den, tentokrát ORANŽOVÝ, jako dýně, jeřabina, mrkev ... Děti přijdou oblečené v oranžovém a budou tuto barvu vnímat v průběhu celého dne.


 V úterý 25. 9. zveme všechny rodiče a přátele školy v 16 hodin do třídy Žabiček, kde proběhne naše první společná schůzka, na které se dozvíte informace o provozu MŠ, kroužcích a připravovaných akcích. Těší se na vás kolektiv MŠ Družba


 V úterý 18. 9. v dopoledních hodinách navštívíme se školáky hulínskou moštárnu, kde se děti seznámí s jejím provozem, zaměstnanci a ochutnají čerstvý mošt. 


 VÍTEJTE VE ŠKOLCE!

Co děti potřebují? Do třídy přezůvky s uzavřenou patou (ne nazouvací), oblečení na převlečení do třídy a na zahradu, pyžamko a malý porcelánový hrníček, ze kterého děti budou pít v průběhu celého dne čaj. Do skříňky dejte svým dětem náhradní spodní prádlo, všechny věci označte (podepište).V průběhu září si děti přinesou 1x velký balík kapesníků, dětský zubní kartáček a pastu. Těší se kolektiv MŠ Družba.